Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

NOWE OSIEDLE DOMÓW NAD JEZIOREM _ BOSZKOWO

Nowy zespół domów nad jeziorem zaprojektowaliśmy z myślą o przeznaczeniu ich na cele mieszkaniowe oraz turystyczne. Działka znajduje się 80 km. od Poznania, nad malowniczym Jeziorem Dominickim. Lokalizacja działki umożliwia skorzystanie ze wszystkich uroków otaczającej przyrody. Oprócz samego jeziora, które gwarantuje wodne atrakcje, odnajdujemy lasy i łąki ze ścieżkami rowerowymi oraz długimi polnymi i leśnymi drogami.

Prostokątna działka pozwoliła na stworzenie geometrycznego układu przestrzennego. Domy zaprojektowano w równych odstępach, co porządkuje przestrzeń i nadaje rytm. Każdy z obiektów ma taką samą formę architektoniczną, przy stworzeniu której kierowaliśmy się zasadami minimalizmu. Bryła budynku jest zwarta, opracowana na planie prostokąta.

Zadaniem projektowym było stworzenie czystego, klarownego układu funkcjonalnego. Zaprojektowaliśmy budynek parterowy z użytkowym poddaszem. Sercem każdego z domów jest duży, przestronny salon z widokowymi oknami, otwierającymi się na taras i okolicę. Integralną częścią salonu jest kuchnia. Na parterze znajdziemy także jedną sypialnię oraz łazienkę. Piętro stanowi strefa nocna. Zaprojektowaliśmy tam trzy sypialnie oraz łazienkę. Każdy obiekt ma dostęp do swojego basenu, co znacznie zwiększa pole atrakcji, z których można skorzystać.

Domy powstają w technologii drewnianego szkieletu. Na decyzję o takim wyborze wpłynęły warunki gruntowe – trudny torfowy teren. Lekka, drewniana konstrukcja z powodzeniem sprawdza się przy tego typu projektach. Kolorystyka elewacji jest stonowana. Dominują biele i szarości. Głównym akcentem zwracającym uwagę i urozmaicającym formę jest niesymetrycznie zaprojektowany dach. Dwie połacie są ustawione tak, aby wykorzystać zachodnią część dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych. Taki zabieg projektowy nadał bryłom budynków bardziej dynamicznego wyrazu i pozwala wyróżnić się ta tle sąsiedztwa.

Uzyskiwanie energii z promieni słonecznych ma kluczowe znaczenie, ponieważ domy będą ogrzewane wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej. Atutem jest także wentylacja mechaniczna, która zadba o odpowiednią jakość powietrza wewnątrz domu. Wszystkie obiekty zaprojektowane są w standardzie energetycznym zgodnym z obowiązującymi warunkami technicznymi.

Projekt nowoczesnych domów nad jeziorem łączy w sobie kanony minimalizmu, porządkuje przestrzeń i stanowi świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu.  

LOKALIZACJA: Boszkowo

DATA WYKONANIA: 2020/2021

POW. DZIAŁKI: 1788,17m2

POW. ZABUDOWY: dla jednego domu – 66,5 m2

POW. UŻYTKOWA: 104,17 m2

projekty architektura ciążkowski, architekt Marek Ciążkowski
nowe nowoczesne domy na sprzedaż
projekt nowoczesnego osiedla poznań
domki na wynajem Boszkowo -projekt