Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT DOMU GNIEZNO _ NOWOCZESNA STODOŁA

Projektując dom w Gnieźnie postawiliśmy sobie jasne cele:

  • maksymalnie uprościć bryłę,
  • zminimalizować wpływ architektury na krajobraz działki,
  • budynek zintegrować z otoczeniem.
 

Zależało nam jednocześnie aby utworzyć przestrzeń z charakterem, który docenią domownicy i goście. Tak właśnie powstał sielski, pełen ciepła i przytulności piętrowy dom na planie prostokąta, od którego bije naturalność, który wręcz wtapia się w krajobraz malowniczej działki.

Parter domu podzieliliśmy na 2 części: mieszkalną i gospodarczą. W części mieszkalnej, wielkości ponad 83 mkw., przewidziano strefę komunikacji oraz salon z częściowo otwartą kuchnią i spiżarnią. Zaplanowano tu także schody prowadzące na wyższą kondygnację, toaletę oraz główną sypialnię z łazienką i garderobą. Na piętrze znajdziemy strefę nocną. Poszczególne strefy mieszkalne i konkretne pomieszczenia zostały zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem komfortu prywatności, użytkowania i poczucia przestrzeni. Bardzo ciekawym zabiegiem jest brak stropu nad salonem. Antresola to prosty sposób by powstało wyjątkowe wnętrze, w którym wszyscy odwiedzający gospodarzy goście chcieliby pozostać jak najdłużej. Dzięki takiemu rozwiązaniu salon stał się bardziej przestronny, a ponadto zyskał dodatkowe doświetlenie przez okna połaciowe. Z salonu przewidziano wyjście na taras, który jest idealnym miejscem do dziennego i wieczornego relaksu.

Oszczędna forma na planie prostokąta, tworzy prostą kompozycję, która komponuje się z naturalnym otoczeniem. Dom ma klasyczny charakter. Ciepła, drewniana elewacja domu wtapia się w malowniczy krajobraz, a duże tafle szkła potęgują wrażenia i przenikanie otaczających drzew, pozwalając jednocześnie mieszkańcom na pełną integrację z krajobrazem.

Czujecie ten klimat letnich wieczorów spędzonych na tarasie w tym pięknym malowniczym otoczeniu? Zapach świerku, śpiew ptaków, blask zachodzącego słońca, smak wina i niekończące się letnie spotkania w gronie najbliższych i przyjaciół? Zakochaliśmy się w tej działce od pierwszego wejrzenia.

LOKALIZACJA: Gniezno

DATA WYKONANIA: 2019

POW. DZIAŁKI: 6 113,73m2

POW. ZABUDOWY: 125,65 m2

POW. UŻYTKOWA: 148,97 m2

WSPÓŁPRACA: wizualizacje GiD Studio