Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT DOMU KOŚCIAN _ NOWOCZESNA KOSTKA

Projekt domu Kościan to w skrócie projekt piętrowego domu z efektowym tarasem, komfortowym i funkcjonalnym wnętrzem oraz dwustanowiskowym garażem.

Można go nazwać nowoczesną interpretacją klasycznego polskiego budynku typu „kostka”. Domy z płaskim dachem stały się współcześnie symbolem nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa.

Przestrzeń wewnętrzna budynku jest przemyślana i rozsądnie wykorzystana, co sprawia, że mieszkańcy wszędzie mogą dostać się bez trudu, a każde pomieszczenie jest praktycznie „pod ręką”. Atutem jest usytuowane w środku budynku wejście główne, dzięki czemu domownicy mają łatwy dostęp do każdej strefy.

Układ funkcjonalny zaplanowano na dwóch kondygnacjach, które naturalnie podzieliły dom na strefę dzienną i techniczną na parterze i strefę nocną na piętrze. Strefa dzienna obejmuje kuchnię, salon i jadalnię, łazienkę oraz gabinet. Strefa techniczna: garaż, pomieszczenie techniczne i spiżarnia. Natomiast na piętrze zorganizowaliśmy przestrzeń, w której znajdują się pokoje i łazienki domowników. Duże przeszklenia pozwalają na bardzo dobre doświetlenie wnętrz naturalnym światłem i otwierają perspektywę widokową na okolicę i spokojny krajobraz pobliskich pól i lasu.

Atrakcyjnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej domu stała się zaprojektowana przez nas ponadczasowa pergola. Jest ona doskonałym elementem dekoracyjnym podkreślającym indywidualny charakter domu, a dodatkowo latem chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kształt oraz wielkość zadaszonego tarasu powinna wynikać bezpośrednio z bryły budynku, dlatego tak ważne jest aby zaprojektować je już na etapie koncepcji. W projekcie zastosowaliśmy przesuwne drzwi tarasowe, które umożliwiają płynną komunikację, tworząc jednocześnie wspaniały efekt wizualny wzajemnego przenikania przestrzeni domu z ogrodem.

LOKALIZACJA: Stare Oborzyska pod Kościanem

DATA WYKONANIA: 2020

POW. DZIAŁKI: 860,52m2

POW. ZABUDOWY: 182,50 m2

POW. UŻYTKOWA: 215,79 m2