Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT DOMU SZKIELETOWEGO POZNAŃ _ DREWNIANA STODOŁA

Dom szkieletowy drewniana stodoła pod Poznaniem to miała być architektura nowoczesna, niepowielająca wzorów w sąsiedztwie, wpisująca się w piękną okolicę. Jednym z naszych głównych zadań, jako architektów, jest szukanie pomysłów, które nadają danemu miejscu wyraz i tożsamość. Działka znajduje się bezpośrednio w sąsiedztwie lasu, a w związku z tym, że wyznajemy zasadę, że z naturą nie należy walczyć, zdecydowaliśmy się na prostą, oszczędną w formie, a jednocześnie ciepłą i efektowną w odbiorze bryłę i naturalne materiały. Jej nowoczesność widać w geometrii i minimalistycznym detalu.

Ten projekt tkwi niejako na granicy dwóch światów, zachowując w sobie naturalność tradycji, a jednocześnie odpowiadając na współczesne standardy. Nowoczesna drewniana stodoła nawiązuje do wiejskiej sielanki, w której możemy odnaleźć spokój i równowagę, przybliżyć się do natury i skutecznie odpocząć od domów z betonu. Dom zbudowany będzie w technologii szkieletowej z drewna na płycie fundamentowej.

Wszystkie rynny i rury spustowe zostały ukryte w elewacji obłożonej opalanym drewnem. Taki zabieg nadał bryle zdecydowaną i minimalistyczną formę. Funkcjonalnie drewnianą stodołę, o powierzchni 204 m2 podzielono na dwie strefy. Na parterze znajduje się strefa dzienna z zapleczem gospodarczym usytuowanym od strony wejścia. Piętro przeznaczono na strefę nocną. Od północy budynek jest zamknięty. Otwarcie z tarasem w podcieniu od południowej strony na ogród doświetla przestronną strefę dzienną. Latem, otwarcie drzwi na ogród jeszcze bardziej powiększa salon, który przenika się z zielenią na zewnątrz.

W ścianie frontowej budynku powstał podcień zaakcentowany drewnem jasnej barwy. Dzięki temu zabiegowi drzwi wejściowe są chronione przed deszczem przez strop – bryłę zaprojektowano tak, by sama spełniała wszystkie ważne funkcje. Bez konieczności stosowania dodatkowych zadaszeń. Praktycznych, lecz często zabójczych dla estetyki domu.

W projekcie domu nowoczesna drewniana stodoła zastosowano nowoczesne rozwiązania w zakresie wentylacji i urządzeń grzewczych podnoszących komfort użytkowania i energooszczędności budynku.

Polacy budują coraz pięknej. Domy stodoły to hit ostatnich lat!

LOKALIZACJA: okolice Poznania

DATA WYKONANIA: 2020/2021

POW. DZIAŁKI: 1701,42 m2

POW. ZABUDOWY: 190,43 m2

POW. UŻYTKOWA: 204,30 m2

WSPÓŁPRACA: wizualizacje GiD Studio 

czarna stodoła
projekt nowoczesnego domu najlepszy 2021
projekt domu nowoczesny stodoła, elewacja z drewna