Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT NOWOCZESNEGO DOMU POD LESZNEM _ STODOŁY W ELEGANCKIM WYDANIU

Dom w stylu stodoły to już nasza kolejna kompleksowa realizacja projektu domu, jego wnętrz i ogrodu.

Ten projekt to pokaźna przestrzeń możliwości – z zewnątrz czaruje nowoczesnym wdziękiem, a wewnątrz zachwyca imponującym wnętrzem.

Projekt został oparty o najnowsze trendy w projektowaniu, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii budowlanej. To nowoczesny dom o prostej podłużnej (przypominającej stodołę) bryle, dwuspadowym dachu z panoramicznymi oknami, które wprowadzają do środka naturę i łączą dom z ogrodem. Zależało nam, aby projekt charakteryzowała przestronność, funkcjonalność i idealnie rozplanowane wnętrze.

Połączenie przyjaznej formy stodoły z nowoczesnym układem pomieszczeń oraz designem sprawiło, że budynek subtelnie i nienachalnie wtapiają się w otoczenie, pomimo iż działka znajduje się w samym środku osiedla domów jednorodzinnych.

Na strukturę budynku składają się dwie bryły na planie prostokąta, zwieńczone dachem skośnym, dwupołaciowym o kącie nachylenia 35 stopni. Elementem spajającym jest centralnie zaprojektowany łącznik, nad którym zaplanowano płaski dach, płynnie przechodzący w skośne połacie. Ogromny wpływ na kształtowanie brył miał kształt działki oraz lokalizacja względem kierunków świata. 

Zaletą domu, jak i jego elementem nowoczesności jest znajdująca się w południowym skrzydle strefa dzienna o wysokości dwóch kondygnacji. Salon otwarty na skośny sufit z dużymi przeszkleniami w kierunku południowym i zachodnim. Przestrzeń optycznie powiększona została przez otwarcie kuchni oraz jadalni. Akcentem, który oddziela kuchnię od jadalni i salonu, będzie efektowna wyspa kuchenna. Zlokalizowanie strefy dziennej w południowej części pozwala na łapanie wieczornych promieni słońca, których dużo znajdziemy także na bezpośrednio połączonym z bryłą budynku tarasie. Komunikacja do strefy nocnej prowadzi przez łącznik z kolejnym dużym przeszkleniem,  otwierającym się także w kierunku zachodnim na ogród. Północna bryła to już część prywatna mieszkańców domu. Znajdziemy tam zespół sypialni z garderobami oraz łazienką. Strefa nocna jest intymną częścią dla właścicieli, do której goście nie będą mieli dostępu dzięki zdecydowanym zabiegom funkcjonalnym. Właściciele domu, również w swojej sypialni będą korzystać z pięknego widoku w kierunku ogrodu. Zdecydowaliśmy się także wykorzystać część piętra nad strefą nocną. Odnajdziemy tam pomieszczenie służące rozrywce oraz pomieszczenie biurowe.

Wraz z Inwestorami zdecydowaliśmy się na zastosowanie prostych rozwiązań materiałowych. Dominujące będą kolory bieli oraz ciemnej szarości. Szyku i odpowiedniego rytmu dodawać będzie pokrycie dachowe wykonane z blachy na rąbek stojący. W części frontowej elewacja wykonana zostanie z aluminiowych żeber, co pozwoli uzyskać ciekawe efekty światło-cienia oraz doda lekkości całemu budynkowi.

W tym projekcie nowoczesnej stodoły zastosowaliśmy proste sposoby na stworzenie intrygującej przestrzeni, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wszystkie elementy w budynku są tak przemyślane, aby spełniał on swoje przeznaczenie pod względem ekonomii oraz estetyki. W projekcie postawiliśmy na wysoką energooszczędność,nowoczesną technologię i ekonomiczność budowy oraz eksploatacji.

 

LOKALIZACJA: Leszno

DATA WYKONANIA: 2020/2021

POW. DZIAŁKI: 1794,68m2

POW. ZABUDOWY: 344,88 m2

POW. UŻYTKOWA: 264,20 m2

WSPÓŁPRACA i WIZUALIZACJE: GiD Studio, Agnieszka Petza

Projekt domu dwie stodoly Architektura Ciążkowski
projekt nowczesnego domu - dwie połączone stodoły
Dom typu nowoczesna stodoła Poznań
projekt wnętrza salonu z antresolą
nowoczesny projekt wnętrza domu jednorodzinnego architektura ciążkowski
najpiękniejszy projekt pokoju wnętrza