Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT BIUROWCA I HALI _ DŻEPETTO

Projekt hali produkcyjnej wraz z częścią biurową dla firmy Dżepetto był sporym wyzwaniem. Firma produkuje drewniane domki dla dzieci, dlatego odbiór budynku musiał być pozytywny i nieformalnie wskazywać na rodzaj prowadzonej działalności.

Wspólnie z firmą BUWOZ zaprojektowaliśmy budynek biurowo-produkcyjny, w którego halach będzie odbywał się cały proces produkcji domków dla dzieci.

Zależało nam aby część biurowa była wizytówką firmy, by doskonale korespondowała z wizerunkiem przedsiębiorstwa. Naszym celem było stworzenie komfortowej i przytulnej przestrzeni dla pracowników, jak i klientów – którymi są dzieci i ich rodzice. Istotną rolę miało kształtowanie elewacji. Dzięki nim budynek wyróżni się na tle innych obiektów swoim charakterem, a co najważniejsze dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i kolorów będzie odpowiadał percepcji i wrażliwości małego człowieka.

Wraz z inwestorem zdecydowaliśmy o budowie dwupiętrowego frontowego biurowca, stojącego przed halą produkcyjną. Na parterze znalazło się miejsce na pomieszczenia biurowe oraz węzeł szatniowo-socjalny przeznaczony dla pracowników, w prosty sposób połączony z częścią produkcyjną. Sercem firmy stanie się piętro, gdzie zaprojektowaliśmy kilka pomieszczeń biurowych, salę konferencyjną oraz węzeł socjalny.

Elewacja nawiązuje do produkowanych drewnianych domków dla dzieci. Układ elewacji jest horyzontalny, co podkreśla ciemny pas łączący okna na piętrze. Postawiliśmy na wprowadzenie drewnianej elewacji zapraszającej do wejścia do budynku. Skośne kierunki nadają nieco dynamizmu dla całej bryły. Aby stworzyć wrażenie przystępności i zaciekawić przybywających gości zdecydowaliśmy się na pomalowanie poszczególnych desek elewacji na kilka pastelowych kolorów: czerwony, niebieski, zielony. Dodatkowo duże, proste okna w elewacjach znakomicie doświetlają wnętrze, dzięki czemu praca z pewnością będzie komfortowa.

Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na ciekawy design pomieszczeń oraz interesujące wnętrza, które przykuwają uwagę, gdyż w pozytywny sposób wpływa to na warunki pracy, a tym samym na efektywność pracowników.

LOKALIZACJA: Brzezno pod Poznaniem

DATA WYKONANIA: 2018

POW. DZIAŁKI: 10 192,29m2

POW. ZABUDOWY: 759,98 m2

POW. UŻYTKOWA: 832,41 m2

WSPÓŁPRACA: Buwoz S.C