Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT WNĘTRZA STODOŁY W ELEGANCKIM WYDANIU _ LESZNO

Dom w stylu stodoły to już nasza kolejna kompleksowa realizacja projektu domu, jego wnętrz i ogrodu.

Ten projekt to pokaźna przestrzeń możliwości – z zewnątrz czaruje nowoczesnym wdziękiem, a wewnątrz zachwyca imponującym wnętrzem.

Projekt został oparty o najnowsze trendy w projektowaniu, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii budowlanej i materiałów. To nowoczesny dom o prostej podłużnej (przypominającej stodołę) bryle, dwuspadowym dachu z panoramicznymi oknami, które wprowadzają do środka naturę i łączą dom z ogrodem. Zależało nam, aby projekt charakteryzowała przestronność, funkcjonalność i idealnie rozplanowane wnętrze.

Połączenie przyjaznej formy stodoły z nowoczesnym układem pomieszczeń oraz designem wnętrz sprawiło, że budynek subtelnie i nienachalnie wtapiają się w otoczenie, pomimo iż działka znajduje się w samym środku osiedla domów jednorodzinnych.

Zaletą domu, jak i jego elementem nowoczesności jest znajdująca się w południowym skrzydle strefa dzienna o wysokości dwóch kondygnacji. Salon otwarty na skośny sufit z dużymi przeszkleniami w kierunku południowym i zachodnim. Przestrzeń optycznie powiększona została przez otwarcie kuchni oraz jadalni. Akcentem, który oddziela kuchnię od jadalni i salonu, jest efektowna wyspa kuchenna. Zlokalizowanie strefy dziennej w południowej części pozwala na łapanie wieczornych promieni słońca, których dużo znajdziemy także na bezpośrednio połączonym z bryłą budynku tarasie. Komunikacja do strefy nocnej prowadzi przez łącznik z kolejnym dużym przeszkleniem,  otwierającym się także w kierunku zachodnim na ogród. Północna bryła to już część prywatna mieszkańców domu. Znajdziemy tam zespół sypialni z garderobami oraz łazienką. Strefa nocna jest intymną częścią dla właścicieli, do której goście nie będą mieli dostępu dzięki zdecydowanym zabiegom funkcjonalnym. Właściciele domu, również w swojej sypialni będą korzystać z pięknego widoku w kierunku ogrodu. Zdecydowaliśmy się także wykorzystać część piętra nad strefą nocną. Odnajdziemy tam pomieszczenie służące rozrywce oraz pomieszczenie biurowe.

Wraz z Inwestorami zdecydowaliśmy się na zastosowanie prostych rozwiązań materiałowych. Dominujące będą kolory bieli oraz ciemnej szarości.

W tym projekcie nowoczesnej stodoły zastosowaliśmy proste sposoby na stworzenie intrygującej przestrzeni, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Wszystkie elementy w budynku są tak przemyślane, aby spełniał on swoje przeznaczenie pod względem ekonomii oraz estetyki. W projekcie postawiliśmy na wysoką energooszczędność,nowoczesną technologię i ekonomiczność budowy oraz eksploatacji.

 

LOKALIZACJA: Leszno

DATA WYKONANIA: 2020/2021

POW. DZIAŁKI: 1794,68m2

POW. ZABUDOWY: 344,88 m2

POW. UŻYTKOWA: 264,20 m2

WSPÓŁPRACA i WIZUALIZACJE: Agnieszka Petza i GiD Studio

Projekt salonu architekt Poznań
najpiękniejszy nowoczesny salon
projekt wnętrza salonu architekt poznan
projekt nowczesnego domu - dwie połączone stodoły
nowoczesny proejkt wnętrza domu architektura ciążkowski
pomysł na piękne schody
biuro architektoniczne projektowe poznań
Dom typu nowoczesna stodoła Poznań
projekt biura biurowaca najlepszy architekt poznań
projekt wnętrza pokoju
projekt wnętrza łazienki architekt poznań
proejkt lazienki architektura ciążkowski architekt
eksluzywne i nowoczesne wnętrze w Poznaniu
ekskluzywny projekt wnętrza
projekt wnętrza pokoju gier i zabaw
projekt-nowoczesnej sypialni architekt poznań
projekt wnętrza sypialni
projekt pokoju dziecięcego Poznań
projekt wnętrz pokoju dla dzieci
pomysł na pokój dla dziecka
projekt ciemnej łazienki wnętrze