Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

NazyWam się Marek CIążkowski, jestem architektem, swoje biuro projektowe prowadzę w Poznaniu.
Każdy projekt jest dla mnie niezwykłym doświadczeniem, które wymaga pełnej koncentracji i kreatywnego spojrzenia.

mgr inż. arch. inż. arch. kraj. Marek Ciążkowski

Cześć,
nazywam się Marek Ciążkowski, jestem członkiem Wielkopolskiej Izby Architektów RP, absolwentem kierunku architektura na Politechnice Poznańskiej oraz kierunku architektura krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Podczas studiów architektonicznych, jak i po ich ukończeniu doświadczenie zawodowe zdobywałem w renomowanych pracowniach architektonicznych, w których zajmowałem się projektowaniem obiektów wielkokubaturowych.

Posiadam uprawnienia budowlane do:

  • projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych oraz sprawowania nadzoru autorskiego;
  • kierowania budową i innymi robotami budowlanymi;
  • wykonywania nadzoru inwestorskiego;
  • sprawowania kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych.
  • kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz nadzoru i kontroli technicznej wytwarzania tych elementów;

Pierwszy projekt budowlany w ramach Architektura Ciążkowski powstał 2014 roku po godzinach pracy w innym biurze projektowym. Od grudnia 2018 roku prowadzę wyłącznie własną pracownię projektową, którą mam nadzieję rozwijać. Staram się moje kameralne biuro prowadzić w sposób profesjonalny i tworzyć budynki z których sam jestem dumny. W swoich projektach zwracam szczególną uwagę na zespolenie nowoczesności z estetyką, racjonalnością oraz oszczędnością rozwiązań, proponowanych klientowi. Energooszczędność, wykorzystanie energii słonecznej i niskie koszty eksploatacji są oczywistością w mojej pracy. Nie stanowią jednak celu samego w sobie. Człowiek zajmuje najważniejsze miejsce w projekcie, jego oczekiwania, preferencje, upodobania i przyzwyczajenia mają kluczową wartość. Nadrzędnym celem jest uzyskanie indywidualnego, niepowtarzalnego budynku, w którym wszystkie rozwiązania będą przemyślane i uzasadnione. Moja praca polega na pomocy w realizacji marzeń, dlatego też oferuję pewność, że indywidualny projekt domu, osiedla, biurowca i każdego innego budynku, który przygotujemy, będzie niepowtarzalny i w pełni dostosowany do Waszych oczekiwań. Dlatego właśnie zależy mi na współpracy z ambitnymi inwestorami, otwartymi na nowoczesność i niekonwencjonalne rozwiązania, z którymi połączy mnie pasja do wspólnej pracy nad projektem.
Jeśli projekt ma zachwycać, musimy nad nim pracować WSPÓLNIE z inwestorami.