Architekt Poznań | Biuro projektowe, architektoniczne | Leszno

PROJEKT KLINIKI MEDYCZNEJ _ CZEMPIŃ POD POZNANIEM

Projekt budynku przychodni stomatologicznej i medycyny estetycznej pod Poznaniem to kolejna klinika medyczna naszego autorstwa.

Podczas projektowania gabinetów lekarskich słowem kluczowym dla nas jako architektów, jak i lekarzy jest „ergonomia”. Dlaczego wokół niej budujemy cały projekt? Ergonomia, czyli płynność i wygoda pracy. Można ją rozpatrywać bardzo indywidualnie i dla każdego lekarza może oznaczać coś innego, jednak przy tego typu projektach musimy kierować się jasno określonymi przepisami prawa.

Na początku projektu placówek medycznych zawsze stawiamy sobie jasne cele, które pomagają nam w realizacji idealnego projektu:

Zaprojektować klinikę ergonomicznie, by odpowiadała lekarzom i pacjentom pod względem wygody, ale też estetyki,

Urządzić i zorganizować gabinet tak, by lekarze i pacjenci czuli się w nim dobrze i swobodnie,

Zweryfikować, czego chcemy, a na co możemy sobie pozwolić.

Podczas projektowania budynków o przeznaczeniu medycznym ważne jest, aby spojrzeć na projekt poprzez pryzmat finansów, zachowując rozwagę i równowagę pomiędzy ceną, a jakością. Nasze doświadczenie pokazuje, że czasem nie warto zbyt dużo inwestować w pewne rozwiązania, bo na rynku są znakomite alternatywy dające lepszą jakość w niższej cenie.

Zakres prac projektowych dotyczył koncepcji oraz projektu budowlanego. Zaprojektowaliśmy budynek przychodni w sposób zapewniający maksymalne wykorzystanie przestrzeni przez minimalną przestrzeń komunikacyjną w środku – układ centralny. Ważne dla nas było to, aby gabinet stomatologiczny skutecznie łączył dwa ciągi komunikacyjne: przepływ pacjentów i przepływ personelu. Nasz projekt kliniki charakteryzuje się wysokim stopniem ergonomii dla pracującego w nim personelu. Ponadto starliśmy się wpisać projekt w strategię marketingową biznesu, tak aby gabinet był dopasowany do grupy odbiorców, atrakcyjny i nowoczesny, a tani budowie i eksploatacji. Architektura gabinetu kreuje też wizerunek lekarzy w oczach pacjentów – o tym szczególnie powinniśmy pamiętać.

Klinikę stomatologii i medycyny estetycznej zaprojektowaliśmy w standardzie energooszczędnym, z odpowiednim zaizolowaniem ścian, dachu i podłogi. Dodatkowo zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania w zakresie wentylacji i urządzeń grzewczych podnoszących komfort użytkowania i energooszczędności budynku.

LOKALIZACJA: Czempiń pod Poznaniem

DATA WYKONANIA: 2020/2021

POW. DZIAŁKI: 919,37 m2

POW. ZABUDOWY: 321,00 m2

POW. UŻYTKOWA: 254,22 m2

WSPÓŁPRACA: wizualizacje GiD Studio

gabinety lekarskie, stomatologiczne projekt budowlany
projekt przychodni lekarskiej, kliniki medycznej - stomatologicznej